photo. Ariel Majtas

photo. Ariel Majtas

#mamfetysz

For many years I thought that being outspoken was a bad thing, that being silent was always better. At least more profitable. The people who asked too many questions were placed to sit at the back while the blind followers were always glorified and rewarded. I’ve never wanted to be glorified. I only wanted to be heard in times where InstaFamous people took over. Where no talent is a talent. Where you can buy your fame on Instagram. Where you can fake your life, tune your face and upgrade your smile. I am not interested in living in a fake fantasy. This Web-World is like Neverland. And it’s time to leave it. 


This website is a platform for any and all of the independent talents out there. This is the place where you will be heard. Your opinion matters. Own it. Share it. Fight for it. Discuss it and be inspired. Meet creative people from all around the world who want to share their story with you. Join the equal community where opinion matters. This is my fetish. This is what I stand for. 


It’s time to create new independent media. It’s time to give the voice to the people – not sponsored mannequins who will dance to the music that their agents play. 

Fight the bullshit. Support creativity. Support individuals. Join the movement.

#mamfetysz

Editor-in-Chief
Bartek Fetysz

Creative & Strategy Director
Paweł Jaskólski

#mamfetysz

Milczenie i bycie nijakim zawsze było bardziej opłacalne niż bycie szczerym. Z perspektywy lat widzę, że również i dochodowe. Ludzi, którzy zadawali zawsze dużo pytań sadzało się gdzieś na końcu, uciszano, karano za ciekawość, uciszano słynnym “Ciekawość to pierwszy stopień do Piekła”. Dlaczego nie do Nieba? Całe życie zastanawiam się, dlaczego wciąż odbijam się ze swoją ciekawością od ścian, a ślepo podążający za danym Guru wyznawcy są nagradzani i szanowani. Im mniej pytań, opinii i buntu – tym większa nagroda i cześć. Nigdy nie chciałem, aby mnie nakolanniczo czczono. Chciałem mieć tylko wolność wypowiedzi w czasach zagłuszonych przez szum ludzi bez talentu, filtry, układy, koperty i kupne nagrody. W czasach, w których brak talentu to talent. W czasach, w których możesz udawać życie, wyrównać koloryt twarzy i wybielić uśmiech jednym pociągnięciem palca. Nie chce być częścią tego udawanego systemu. Jest fantazją tak jak Neverland. Nie zgadzam się na bycie jego ofiarą. Chcę mieć swoje okno na świat.  

Ten portal to międzynarodowe miejsce, w którym rodzi się opinia i gdzie odziera się kłamstwo serwowane na zimno z drogich i sponsorowanych warstw. To miejsce, w którym nie przeczytasz o gwiazdach za pieniądze ich agencji PR, ale o tych, którzy tych pieniędzy nie mają, ale mają talent. Nie mam czasu na sypanie cukru wszystkim po kolei i nurzanie się w medialnych układzikach. Obrażą się? Nie wyślą mi książki, płyty, zaproszenia na pokaz? Żadna strata.


Czas na nowe media. Nowe twarze. Nową jakość. Nie kolejną kopię sprawdzonego przepisu. Czas na niezależne, nieskorumpowane dziennikarstwo i odważne, opiniotwórcze felietony.

Taki #mamfetysz.

Redaktor Naczelny
Bartek Fetysz

Dyrektor Kreatywny
Paweł Jaskólski

photo. Ariel Majtas

photo. Ariel Majtas


Editor in Chief

Bartek Fetysz

fetyszmagazine@gmail.com

Instagram / Facebook

Creative & Strategy Director

Paweł Jaskólski

jaskolski@me.com

Instagram / Facebook